Akdeniz'in doğusunda uzanan kıyı şeridinde bulunan yeni limanlar ve marinalar her yıl öncekinden daha fazla gezgin tarafından ziyaret edilmektedir. Ege Denizi kıyıları ve Türkiye'nin Güney Batı sahilleri, uluslararası yatçılık camiası tarafından oldukça iyi bilinmekte olsa da, yatçıların çok azı Antalya'nın doğusunda kalan Türkiye kıyı şeridini, Kuzey Kıbrıs'ı, Suriye'yi, Lübnan'ı, İsrail'i ve Mısır'ı ziyaret etmiştir.

Elbette, saydığımız bu ülkelere ait kıyı şeritleri ne Adriyatik Denizi ve Ege Adaları kadar güzel, ne de denizleri Türkiye'nin kristal suları kadar temiz değildir, ama M.Ö. 7000 yılına kadar uzanan tarihçesi ve medeniyetlerin buluşma noktası oluşu göz ardı edilemez. Mevcut modern donanımlı marinalarının önbürolarında her daim güler yüzle karşılanır, siz Orta Doğu ve "Kutsal Topraklar"daki antik alanları ziyaret ederken teknenizi emin ellerin hizmetine bırakırsınız.

"EAST-MED YACHTING NETWORK" fikrini yeşerten ana sebep, bu bölge ile ilgili mevcut seyir bilgilerinin kısıtlı oluşu ve bunları bireysel araştırmalarla elde etmenin zorluğudur. EAST MED, 6 ülkedeki toplam 17 ofisi ile, rotasını Doğu Akdeniz'e çevirmiş tüm deniz gezginlerinin; her türlü bilgi için danışabilecekleri ve uğrayacakları limanlarda ihtiyaç duyacakları her tür yer hizmeti için başvurabilecekleri bir zincirdir ve EAST MED Şube ve Tanıtım Ofislerindeki isimler, hali hazırda bu bölgelerdeki marina ve yat limanlarını ziyaret etmiş olanlarınıza tanıdık gelecektir.

Her gezgin bir gün durmak/duraklamak isteyecektir, diyelim ki durdunuz/durakladınız, deniz maceranızı bitirmek veya maceraya yeni/yeniden başlamak için Doğu Akdeniz'i seçtiyseniz; teknenizi satmak veya yeni/ikinci el tekne sahibi olmak isterseniz: o durakta da yanınızda olmak, yardımcı olmak istemekteyiz.

Doğu Akdeniz'de Bodrum'dan Port Said'e uzanan tüm temsilcilik ve şube ofislerimiz ile hizmetinizdeyiz.

Hasan KAÇMAZ


- Sitemiz halen yapım aşamasında olup, her gün güncellenmektedir.
- Yeni inşaa edilmekte olan ORION 60 satılıktır. Tekne hakkında ayrıntılı bilgi almak ve mevcut SATILIK TEKNELER arşivine göz atmak için lütfen, sitemizdeki Tekne Satışı bölümünü ziyaret ediniz.
- Firmanızı EAST MED aracılığı ile Uluslararası Yatçılık fuarlarında tanıtma fırsatı için lütfen bizimle bağlantıya geçiniz.

Doğu Akdeniz Yat Rallisi EMYR
   

EAST MED MERKEZ OFİS : Milli Egemenlik Caddesi 11/8 Antalya-TÜRKİYE Tel: +90. 242. 242 55 52 Faks:+90. 242. 248 05 73 E-posta: info@east-med.com